Iskustvo gostiju presudilo, “Zdravlje” poraženo

Košarkaši „Zdravlja“ poraženi su u SRC „Dubočica“ od subotičkog „Spartaka“ rezultatom 86:90 (26:18 23:25 15:27 22:20). Utakmica je odigrana u okviru 17. kola AdmiralBet Prve košarkaške lige. Domaći su dobro počeli, stigli i do osam poena prednosti u prvoj četvritini (26:18), nastavili tako i u drugoj četvrtini, kada su u nakon minut igre imali čak 13 poena prednosti (31:18) i tu kao da su stali. Gosti su promenili način odbrane, leskovački tim je teško dolauio do poena i na četiri minuta pre kraja prvog poluvremena gosti su serijom 4:23 došli u prednost od 35:41. Međutim, i košarkaši „Zdravlja“ su se trgli, preokrenuli rezultat i na poluvreme otišli sa vođstvom od 49:43. U trećem periodu gosti uporno pokušavaju da preokrenu rezultat u svoju korist, s druge strane ni domaći ne posustaje. U 27. minutu rezultat je izjednačen (52:52), nastaje rezultatska klackalica, da bi gosti na samom kraju četvrtine došli i do najveće prednosti od šest poena (64:70). „Spartak“ ovu prednost u poslednjoj deonici održava, blago je uvećavši (34. minut 72:80), ali uporni domaći dolaze u 37. minutu u vođstvo (81:80). U poslednjim trenucima igre iskustvo gostiju dolazi do izražaja, jer su iskoristili to što su košarkaši „Zdravlja“ promašili nekoliko otvorenih šuteva i na kraju odneli bodove iz Leskovca.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Džordan 10 (9 asistencija), Stojković, Gavrilović, Morgan 26 (13 skokova), Radivojević, Stamenković 16 (4 skoka i asistencije), Stajić, Škundrić 7, Jovanović 14 (8 skokova), Petrov, Stojanović 2, Blekvel.

Nakon 17. kola na dnu tabele je „Kolubara“ sa skorom 3/14, dok „Novi Pazar“, „Čačak 94“, „Dunav“ i „Zdravlje“ imaju 5/12.

Naredna dva kola se igraju u sredu i nedelju, a „Zdravlje“ se nadmeće sa direktnim konkurentima za ispadanje. Najpre ide u Čačak, a zatim dočekuje „Kolubaru“.