INFODATA DOBILA NAGRADU DISKOBOLSA

BEOGRAD

Infodata GROUP, Leskovac -PWC Programming Without Coding jedan je od dobitnika ovogodišnjih nagrada Diskobols u kategoriji “projektovanje” .

Nagrade Diskobolos se dodeljuju za najuspešnija ostvarenja zasnovana na upotrebi informatičkih tehnologija u svim sferama privrede i neprivrede.

Današnjom ceremonijom otpočela je treća decenija uručivanja Diskobolos priznanja čime se ova manifestacija protokom godina nametnula kao svojevrsna revija najznačajnijih informatičkih dostignuća ne samo naše zemlji već i mnogih inostranih stvaraoca.

Predstavnici organizatora JISA – informatičkog saveza Srbije, kao krovne strukovne organizacija naše zemlje, istakli su da je broj prijavnjenih kandidata za nagradu Diskobolos ove godine premašio sve ranije rekorde i da se najveći broj rešenja prijavio u oblasti obrazovanja, što ukazuje da su se mnogi IKT stvaraoci usmerili ka rešavanju višegodišnjeg problema jaza izmedju naraslih potreba za informatičkim stručnjacima i nedovoljno školovanog kadra u ovoj oblasti. To je bio razlog da su uvodnom ceremonijom prvo bili nagradjeni nastavnici osnovnih škola za najbolje rezultate sprovođenja ECDL – evropske informatičke obuke po donaciji MTTT sektora za informaciono društvo a potom i nastavnici čiji su učenici u protekloj godini osvojili najviše nagrada, imali najbolje prosečne ocene i koji su se programskim opredelenjem u informatičkoj nastavi najviše oslanjali na evropske standarde srednjeg obrazovanja.

Za najaktivnije nosioce obrazovanja po ECDL programu u 2015.g. proglašeni su Tanja Radovanov nastavnik iz Srbije i Dubravka Keković nastavnik iz Crne Gore a Diskobolos za ukupna dostignuća u nastavi informatike osvojili su: Milan Dinić, Mladen Jovanović, Darina Poljak, Velimir Radlovački i Zagorka Pastor. Svi su dobili tablet uređaje, poklon kompanije CISCO, kao i prigodne poklone drugih članova JISA a prva dvojica kao najbolji u ovoj godini, osvojili su i glavnu nagradu JISA: besplatnu posetu ECDL World Forumu, 26-27 maja iduće godine u Budimpešti.

Internacionalni žiri sastavljen od eksperata iz 17 evropskih zemalja i 20 domaćih predstavnika IKT profesije iz državnih organa, univerizteta, privrednih komora i informatičkih asocijacija Srbije izabrli su ovogodišnje pobednike u sledećim oblastima

PROIZVODNJA

1. EPS ogranak Kolubara ogranak Kolubara Metal, Lazarevac – Enko

2. RTV Marš, Valjevo – D.Play

3. Multisourcing Ltd., Bangladesh – Copyright and Intellectual Protect

4. Linea Milanović, Beograd – Stolica Mina

5. D IDEA MEDIA, UAE, DUBAI – SMART PALM

6. Mtel a.d., Banja Luka – Dvostrano neprekidno napajanje

PROJEKTOVANJE

1. Digital Logic, Požarevac – NFC 2DQR BARCODE READER

2. Zaštitnika građana – Ombudsman, praćenje efikasnosti rada zaposlenih

3. Protent, Obrenovac – Enterijer 3D

4. Infodata GROUP, Leskovac -PWC Programming Without Coding

UPRAVLJANJE

1. DUBES, Beograd – BizPlaner

2. Atos IT Solutions and Services, Beograd – Public Procurement Management System

3. Greensoft, Novi Sad – AgroLIFE GPS Tracking

4. Saobraćajni fakultet Doboj – integralni transport

5. NPS, Beograd – Upravljanje mehanizacijom

6. TO-NET, Novi Sad – Merna platforma za prirodan gas

7. AirSERBIA GROUND SERVICES, Praćenje dozvola za granične prelaze

DRUŠTVENE DELATNOSTI

1. Istorijski arhiv Požarevac – Arhivistika

2. Narodna biblioteka Srbije, Beograd – Ozvučavanje sajta

3. Pobednička Produkcija, Beograd – mGuard

4. Agencija za restituciju, Beograd – Elektronska Pisarnica

5. Zavod za informatiku i statistiku Beograda – Evidencija inspekcijskih poslova

6. ČIKOM, Podgorica – URBIS podška Urbanizmu, Građevini i Inspekciji u Crnoj Gori.

7. Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije – upravljanje legalnim migracijama

FINANSIJE

1. Eurobank, Beograd – Mobilno bankarstvo za pravna lica

2. Blu Vela S.A, Lugano, Switzerland – ShoppingBroadcast

3. DUBES, Beograd – Finansijski portal Kamatica.com

4. Državna lutrija Srbije, Beograd – „Avalon“ Online Lottery System

5. KEY4S, Beograd – Najbolji Poslovi, servis isplata

6. Zavod za informatiku i statistiku Beograda – aplikacija naknade boravka dece u privatnim vrtićima

7. RRC u saradnji sa SBS i SAGA – Konsolidacija produkcionog okruženja Raiffeisen Banke

ZDRAVSTVO

1. Opšta bolnica Bor – Implementacija informacionog bolničkog sistema

2. Zipsoft, Novi Sad – Elektronsko zakazivanje pregleda

3. VD Kom, Beograd – Umreženi telefonski sistem PNS

4. Institut „Dr Milan Jovanović Batut“ – IS o sumnji na zlostavljanje i zanemarivanje dece

5. Institute of Biophysics and Biomedical Engineering – Bulgarian Academy of Sciences – System for critically ill patients in the Emergency University Hospital `Pirogov’, Sofia

6. Institut „Dr Milan Jovanović Batut“ – Aplikacija centralizovanih javnih nabavki u zdravstvu

7. Institut „Dr Milan Jovanović Batut“ – Zzdravstveni nadzor migranata, izbeglica, i azilanata

OBRAZOVANJE

1. Fakultet organizacionih nauka, Beograd – GRASS

2. Akademija Filipović; Jagodina – Elektronski portfolio za nastavnike i učenike

3. OŠ Drinka Pavlović, Beograd – Put oko sveta za 60 minuta

4. OŠ “Toplički heroji”, Žitorađa – Matematika za osnovnu školu

5. Gimnazija Bečej – Unapređenje informatičkog obrazovanja učenika

6. SIVECO Romania – Wand.education, online lessons builder

7. Ministarstvo prosvjete Crne Gore. Podgorica – racionalizacija školske mreže

USLUGE

1. CYCLE, Beograd – Transport Manager

2. Procescom, Beograd – VirtualSIM app

3. Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Srbije – Centralni sistem matičnih knjiga

4. Combis, Zagreb – Husky – Big Data rešenje

5. Tedenet, Šekovići, BiH – Platforma za on-line poslovanje

6. Profi Sistem Com, Smederevo – Propisi Alarm

7. Mainstream, Beograd – Hosting na mCloud platformi

VEB OSTVARENJA

1. Sportsko udruženje “BTL, Beograd – Balkanska trkačka liga

2. Innovative World, Vrnjačka Banja – World Connections

3. Novinska agencija BETA, Beograd – proizvodnja i distribucija medijskog sadržaja

4. Centar za istraživanje i razvoj komunikacija, Novi Sad – web Art magazin

5. Net++ technology, Beograd – SSL web shop

6. SerbianaArt, Beograd – SerbianaArt portal likovne i primenjene umetnosti

7. Regionalna privredna komora Kruševac – Web portal privrednih informacija Rasinskog okruga

kao i specijalne nagrdade, za

ICT STRUČNI SKUPOVI

1. Infofest 2015, Budva

2. Yu Info 2015, Kopaonik

3. Forum naprednih tehnologija 2015,

4. Smart e-Govrenment 2015, Beograd

5. AjSiTi konferencija 2015, Niš

6. Nove tehnologije u obrazovanju 2015, Beograd

7. Mipro 2015, Opatija

ICT RTV EMISIJE

1. Druga strana računara, Radio Beograd

2. ZAIR – Zakon akcije i reakcije, Radio Beograd

3. e-jutro, TV emisija, Tag media

4. Šta su sve tehnologije uradile za nas, RTS

5. Srpska Naučna Televizija (SNT)

6. PolarotoR, TV Emisija, TV KCN

ICT IZDAVAŠTVO

1. ICDL Literature – ICDL IRAN Foundation

2. 100 godina od Velikog rata OŠ Đura Jakšić, Kać

3. e-Trgovina – Elektronska publikacija Pravo IKT, Beograd

4. Blog DOBRO DRVO OŠ “Sremski front”, Šid

5. ERP Magazin – ERP Consulting, Beograd

Prati
Obavesti me o
guest

1 Komentar
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
roditelj
roditelj
6 godine pre

A gde ima da se upise kurs za programiranje u Leskovcu?