Gradiće se novi fudbalski stadion vredan 16 miliona evra

LESKOVAC

„Leskovac i Vranje dobiće nove stadione“ rekao je gradonačelnik Goran Cvetanović i dodao da će stadioni imati najmanje 8.000 sedećih mesta, jer su to karakteristike koje traži UEFA kako bi mogle da se odigravaju utakmice najvišeg ranga.

„To je dogovoreno sa Kancelarijom za javna ulaganja Vlade Srbije. U proseku jedno mesto košta oko 2.000 evra, što znači da će investicija biti oko 16 miliona evra, a oko 800.000 evra koštaće projektna dokumentacija. Sledeće nedelje će ljudi iz struke posetiti Leskovac, odnosno obići stadion, nakon čega bi se polako krenulo sa prikupljanjem projektne dokumetacije, kako bi se izgradio potpuno nov stadion. Naša je želja da i Dubočica povrati svoju slavu, s obzirom da Niš, Surdulica i Vranje imaju fudbalske prvoligaše. Kao lokalna samouprava radimo sve što je u našoj moći da vratimo fudbal kao sportsku disciplinu koja je dominantna u našim krajevima, da gledaoce vratimo na stadion, ali i da ti stadioni budu za mnoge manifestacije.“

U ovom trenutku je nepoznata dalja sudbina zapadne tribine, ali po nekim najavama, kaže gradonačelnik Cvetanović, ta tribina nije za sigurna za pun kapacitet i ne može biti u funkciji za ozbiljne mečeve i susrete.

„Nama je bezbednost naših građana najbitnija i ja sam siguran da ćemo tu tribinu srušiti i izgraditi novu. Kada će to biti gotovo, to u ovom trenutku niko ne može da kaže. Najpre treba da dođu inženjeri i da sve to procene, da se napravi finansijska konstrukcija…“

Činjenicu da u Leskovcu mnogo bolje rezultate postižu neki drugi sportisti koji, ne samo da su članovi reprezentacije, nego, kao mlada košarkašica Marija Stojanović donose i odličja sa Evropskog prvenstva, a neće dobiti stadion kao fudbaleri i gde će se uložiti desetine miliona evra , konstatovala je novinarka JUGpressa i pitala Cvetanovića kako to komentariše.

Cvetanović je rekao da je svestan toga i podsetio da se završava hala „Partizan“, da je u planu saniranje krova na SRC „Dubočica“ za šta je vlada dala tri miliona dinara.

 

„Do pre samo nekoliko godina za sport se izdvajalo 23 miliona dinara, a sada je to 55 miliona dinara na godišnjem nivou. Mi smo do sada od te sume sportskim klubovima i organizacijama uplatili 39 miliona dinara. Pri tom ne treba smetnuti s uma ni da smo do pre samo dve godine za SRC „Dubočicu“ izdvajali milion evra godišnje. Od grejanja, usluge koje je nekada firma „Zdravlje Aktavis“ davala gradu besplatno, da bi posle potpisivanja za vreme Demokratske stranke mi sada plaćali tu uslugu mesečno 2-2,5 miliona dinara. Ako tome dodate električnu energiju, pa održavanje bazena, plate za 120 i nešto radnika (sad ih je 87), dobijete oko 10 miliona mesečno ili 120 miliona godišnje. Znači, oko 1,5 milion evra na budžet od četiri milijarde, što mislim da je dobra suma za sport. Upravo zbog toga mi i pokušavamo da afirmišemo individualne sportove. Očekuje nas renoviranje teniskih terena, radićemo jedan akva-park, što je investricija od 6,9 milion dinara… Pokušavamo da, pre svega, razvijemo školski sport, jer je tu baza za našu decu i tu ćemo usmeriti svu svoju energiju. Pri tom upućujemo i molbu prema profesorima fizičkog vaspitanja da znanje koje imaju malo više iskoriste. Do sada su bili malo pasivni, više su se borili da budu direktori škola, nego što su se posvećivali deci…“

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare