Dubočica u nadoknadi sudijskog vremena ostala bez pobede

Fudbaleri leskovačke Dubočice bili su u Popovcu nadomak pobede i osvajanju sva tri boda u meču sa ekipom domaće Budućnosti, ali kući su se, ipak, vratili sa samo jednim osvojenim bodom. U nadokandi sudijskog vremena 90 + 3 minutu domaća ekipa iz dosuđenog jedanaesterca uspela je da izjednači na 2:2 i tako spreči Leskovčane da u ovom meču osvoje sva tri boda.
Sudija ovog meča Marko Ćirić iz Pirota nije se proslavio svojom arbitražom u derbiju kola što je bila i ocena meritornih organa koji su bili prisutni na ovoj utakmici. Dosuđeni kazneni udarac bio je povod da za proteste trenera Dubočice Čelara, koji je zbog toga i dobio crveni karton, kao i Paunović.
Prvo poluvreme završeno je vođstvom domaće ekipe i to pogotkom sa penala Nikolića u 20, minutu, a na 1:1 poravnao je Mladenović u 67.minutu da bi gosti poveli sa 1:2 golom kapitena Savića u 80.minutu.
Dubočica: Stanković, Đorđević (Kostić-Milutinović), Ljubenović, Savić, M.Milić, Tolić (Petrović), Mladenović, I.Milić (M.Đorđević), Jovančić, Paunović, Momčilović.
U narednom 11.kolu u Mrštanu GFK Dubočica dočekuje ekipu OFK Topličanina iz Prokuplja.

Na vlasotinačkoj ,,Rosulji”
VLASINA – Timočanin 2:0
Fudbaleri Vlasine posle bolje igre tokom svih 90 minuta sasvim zasluženo sa 2:0 savladali su ekipu Timočanina iz Knjaževca. Fudbaleri trenera Jovice Gmitrovića
igrali su sampuno žara sve u želji da dođu do tri dragocena boda koji bi im garantovali mirniju završnicu prvog dela prvenstva
Zanimljivo je da su oba pogotka Vlasine postignuta udarcem glavom, a strelci su bili Nišlije Jemović u 25. i Kačar u 76.minutu igre.
Fudbaleri Vlasine gostuju ekipi Meševa, koja je posle lošeg starta zaigrala puno bolje, što znači da ,,Rosuljce” čeka ekipa koja je u usponu forme.
Posle deset odigranih kola fudbaleri pirtoskog Radničkog imaju stoprocentni učinak i na svom kontu imaju ubeleženih 30 bodova, šest više od drugoplasirane Budućnosti , a čak devet bodova od trećeplasirane Dubočice i Jagodine koji imaju po 21 bod.