“Dubočica” poražena u Kikindi

U neizvesnoj utakmici na gostovanju u Kikindi u okviru 8. kola rukometne Superlige rukometaši „Dubočice 54“su poraženi rezultatom 30:29 (16:16). Kuriozitet je da je ovo Leskovčanima treći poraz u ovoj sezoni i sva tri su bila sa samo jednim golom razlike.

U prvom poluvremenu gosti su do 16. minuta stalno vodili, ali ta razlika nije prelazila dva gola prednosti . Kikinđani su uspeli da izjednače i do kraja poluvremena se igralo gol za gol „Kikinda“ povede, „Dubočica 54“ izjednači. Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 16:16. U nastavku potpuno izjednačena igra, niko nije uspeo da stvori veću prednost od jednog gola. U 46. minutu nakon vođstva gostiju 23:24, domaći prave mini sereiju od 3:0 i u 51. minutu vode 26:24. Tri minuta kasnije rezultat je ponovo poravnat, 26:26. Do kraja utakmice se opet igralo gol za gol, domaći povedu, gosti izjednačuju. U poslednjem minutu rezultat je bio 30:29, gosti su imali napad, ali ga nisu iskoristili.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali: Pešić, Cvetković 2, Simić, Prodanović, Stanković 1, V. Nikolić 1, Marinković 3, M. Nikolić. Pavlović 6, Mađar, Mitrović 1, Gašić, Radivojević, Matović 8 Atanasković 7, Radisavljević.

Nakon osmog kola „Dubočica 54“ zauzima treće mesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova. Naredne nedelje, u 9. kolu, u Leskovac stiže „Proleter“ iz Zrenjanina.