Dubočica igrala nerešeno sa Radanom

Fudbaleri leskovačke Dubočice pod vođstvom novog trenera Dragana Stankovića ,,Šimija” u komšijskom derbiju sa ekipom Radana iz Lebana pred oko 1.000 gledalaca  nisu uspeli da stignu do  očekivane pobede. Fudbaleri Radana na pravi način predstavili su se leskovačkoj publici dobrom i požrtvovanom igrom, koja ruku na srce nije mogla da oduševi mnogobrojne gledaoce. U poslednjih deset minuta viđena su dva pogotka. Najpre je Radan postigao pogodak za vođstvo u 80.minutu, a mrežu domaćina zatresao je Aleksandar Mitrović. U nadoknadi vremena 90+5 minuta leskovački srpskoligaš golom Nikole Stankovića stigao je do izjednačenja i tako svom timu Dubočici doneo jedan bod.

Niški Sinđelić na ,,Durlanu” pored reke Nišave ugostio je Vlasinu. Domaća ekipa uspela je u prvom poluvremenu da ostvari rezultatsku prednost od 2:0, golovima Stefanovića i to u razmaku od samo pet minuta. Mreža Mladenovića bila je načeta u 23. minutu, da bi posle samo pet minuta igre golman ,,Rosuljaca” bio primoran da i po drugi put vadi loptu iz svoje mreže. Vlasotinčani su golom Ilića u 51 minutu smanjili rezultat na 2:1, i do kraja meča pokušali su sve kako bi stigli do izjednačenja, ali domaća odbrana bila je čvrsta i nije dozvolila napadačima Vlasine da se raduju.

Fudbaleri Jedinstva iz Bošnjaca po drugi put osladili su se pobedom u dosadašnjem delu prvenstva. Na gostovanju u Trsteniku sa direktnim konkurentom za očuvanje srpskoligaškog statusa uspeli su da osvoje ceo plen. Pogodak Markovića u 25.minutu doneo je minimalnu pobedu, ali i tri vredna boda četi trenera Gorana Radevića, kojima predstoji grčevita borba u nadi da pobegnu iz opasne zone za ispadanje.

Moravac Orion i pored dobre igre poražen je u Prokuplju od domaće ekipe Topličanina. U samoj završnici prvog poluvremena, tačnije u 44.minutu silovit udarac sa 20 metara Krstića nije uspeo da zaustavi mlađani golman Vuk Vukadinović i lopa je svoju putanju završila u sam donji desni ugao gola srpskoligaša iz Mrštana.