Čitaoci javljaju: Na grupu na fejsbuku najavljuju samoorganizovanje u “borbi protiv narko dilera” u Dubočici

LESKOVAC

Čitaoci Regionalne informativne agencije javljaju da je na jednoj fejsbuk grupi najavljeno samoorganizovanje gradjana u , kako je navedeno, borbi protiv narko dilera u naselju Dubočica.

“Uprkos 10 pokušaja da policija odradi svoj posao, uprkos informacijama i dokazima, opet ništa.. Omladina naselja će sama očistiti naselje Dubočica.. A čišćenje kreće uskoro”, pišu nam čitaoci.

Na fejsbuk grupi “Naselje Dubočica-diskretni heroji” je objavljeno da su se u tom naselju pojavili narko dileri i narkomani “koji truju našu decu”.

“Uprkos opomenama,ta gamad se ne smiruje!, objavljeno je na toj grupi.

Pišu da i , “pošto oni koji primaju platu i koji su po zakonu dužni da takve štetočine sklanjaju sa naših ulica,i štite našu decu, pošto roditelji nisu uspeli da ih vaspitaju i spreče da truju i sebe i drugu decu, PRINUĐENI smo da sami očistimo svoj kraj od takvih pičkica narkomanskih i umišljenih eskobara!
Opomene i upozorenja više ne važe!
Čišćenje kreće!
U naselju Dubočica narkodileri i narkomančići neće šetati!
Svako od stanovnika naselja Dubočice,pre svega roditelji,svako ko bude hteo da se uključi u akciju čišćenja svog dvorišta od malih bednih narkodilerčića pre svega marihuane i ostalih psihoaktivnih supstanci, imaće priliku,tako što ćemo u sledećoj objavi postaviti sliku, ime i prezime, sa adresom u kojoj zgradi živi itd.
Ako mi sami ne vodimo računa o svojoj deci i svom dvorištu,ako ih mi ne zaštitimo neće to niko uraditi umesto nas,jer da je drugačije ta gamad sada ne bi trovala našu decu,i ne bi se slobodno kretala!
NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!, poručuju na ovoj fejsbuk grupi.

Na ovoj fejsbuk grupi je na naslovnoj fotografiji je velika grupa mladih ljudi koja se fotografisala ispred crkve u izgradnji u naselju Dubočica, sa transparentima vezanim za Kosovo.
Na jednom piše “Čujte sluge Evropske unije Kosmet je srce naše majke Srbije”.

U najavi , kako navode, “obračina sa narko dilerima” je foto ilustracija na kojoj piše “Sport, zdravlje, nacionalizam” i stilizovani “keltski krst” čije verzije su koristile i koriste ekstremno desničarske grupe u svetu.

Prati
Obavesti me o
guest

3 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
Toj za toj
Toj za toj
5 godine pre

Obrisali su objavu sa stranice u toku dana. Tolko od tih silnih velikih reči i “čišćenja”.
U svemu se slažem sa komentatorom Zadnje vreme došlo.

zadnje vreme došlo
zadnje vreme došlo
5 godine pre

I dok vlast u celoj zemlji žuri da pokupi što više para sa svih mogućih strana i osiromaši nas još više, kapitalizam u propadanju i aktivnost različitih opskurnih internet sajtova čine da se osiromašeni momci radničke klase sve više okreću neonacističkim idejama.
Ono što je najtužnije jeste to što ne vide da takvim aktivnostima rade na svoju štetu, a u korist onih koji ih ugnjetavaju.
Dakle, umesto da se ovakva reakcija desi kad ih, recimo, na poslu poslodavac tera da nose pelene da ne bi išli u toalet, ili kad im se krši bilo kakvo drugo radničko i ljudsko pravo, kad nisu dovoljno plaćeni, oni uvek traže krivca za svoje životno stanje u potpuno pogrešnom pravcu.
Da bi se neko borio protiv kriminala, treba da se bori protiv države i sistema, a ovim ispoljavanjem mržnje i frustracija na komšije pokušavaju jedino da steknu jeftine političke poene.
Ono što jeste problematično kod ovih grupica je što neće da se zaustave na dilerima, već će sledeći put neko drugi da im bude kriv, recimo svako ko ne razmišlja i ne živi kao oni.
Niko dobronameran neće da napravi ovakav logo iz kojeg isijava mržnja, koliko god da u početku trudi da zadobije poverenje ljudi time što će da se pravi da se bori protiv narkomanije ili bilo čega sličnog.
U svakom slučaju, sam njihov rečnik govori mnogo, svaka reč ovde izgovorena oslikava mržnju, a i čitav ovaj rečnik je tipičan za neonacističke grupe, svi oni funkcionišu potpuno isto.

Ivan
Ivan
5 godine pre

Njima je JEDINI cilj da postanu paramilicija kao Levijatan, da se siledžijski šepure, i da se navodno bore protiv narkomanije, time što će “legalno” maltretirati one koji su drugačiji od njih.

Drsko i licemerno je da baš oni dele u objavama slike gde je precrtana boca alkohola, precrtan list marihuane, precrtana cigareta. Pa mnogi od njih piju gotovo svakodnevno pivo u naselju i pušači su, a ima menju njima teških ovisnika, koji su, hvala bogu u manjem broju.