Budućnost nanela prvi poraz lideru

LESKOVAC-VLASOTINCE

Posle odigranih 12.kola na srpskoligaškom ,,Istoku” fudbaleri pirotskog Radničkog doživeli su prvi poraz. Ekipa Budućnosti iz Popovca sa 0:3 slavila je pobedu i tako se lideru na tabeli približila na tri boda. Ishod ovog meča u svakom slučaju učiniće da završetak jesenje sezone bude krajnje neizvestan u pogledu koja će se ekipa prezimiti na prvom mestu.
Mnogo jasnija situacija je na dnu tabele. Niški Car Konstantin je ,,fenjerdžija” i samo sa jednim osvojenim bodom, a ništa u boljoj situaciji nisu ni ekipe OFK Brzog broda sa 5 bodova, Timoka 1919 sa 7 bodova i Dunava iz Prahova, koji na svom bodovnom kontu ima samo 8 bodova.
Leskovački srpskoligaš očerupao ,,ćurane”
GFK JAGODINA – GFK DUBOČICA 2:3
Dubočica: Stanković, P.Đorđević, M.Mladenović, Ljubenović (Vukomanović), Savić, M.Đorđević, M.Milić, D.Mladenović (Jovančić), Petrović, I.Milić (Tolić), Momčilović.
Strelci za GFK Dubočicu: Galić 17.autogol, Savić 21, i M.Milić u 48.minutu.
Prijatno iznenađenje svojim navijačima priredili su fudbaleri leskovačkog srpskoligaša pobedom u Jagodini protiv istoimene ekipe. I ako su domaći igrači prvi zatresli mrežu svog rivala, u nastavku igre u prvom poluvremenu GFK Dubočica je autogolom Galića u 17.minutu poravnala rezultat na 1:1, a četiri minuta kasnije kapiten Savić je postigao drugi pogodak za svoju ekipu. Jagodinci su svoj drugi pogodak za izjednačenje na 2:2 postigli u 41.minutu a strekac je bio Vasić. Pobednik je odlučen već u začetku drugog poluvremena kada je mrežu domaćina u 48.minutu pogodio marko Milić za konačnih 2:3 za GFK Dubočicu.
U narednom kolu u Mrštane stiže ekipa Radničkog iz Sviljnca.
Na fudbalskoj ,,Rosulji” u Vlasotincu
VLASINA – OFK BRZI BROD 2:1
VLASINA: Marković, Pekić, Marinković, Kačar, Kostić (Đokić), Jemović (Cvetković), Vlajković, Marković (Jovanović), Milosavljević, Mitić (Stojanović), Nikolić.
Strelci za Vlasinu: Pekić u 5. i Kačar u 89.minutu, a za Brzi brod Kostadinović u 11.minutu.
Fudbaleri Vlasine do tri drgocena boda i pobede od 2:1 protiv ekipe OFK Brzog broda stigli su u samoj završnici susreta i to pogotkom Kačara u 89.minutu. ,,Rosuljci” su pogotkom
mladog Pekića u 5.minutu prvi postigli pogodak, da bi se gostujući fudbaleri radovali izjednačenju u 11.minutu. Fudbaleri Vlasine nisu briljirali u ovom susretu, ali cilj je ispunjen pobedom i sa tri nova boda Vlasina ulazi u mirnu završnicu jesenje sezone.
U narednom kolu Vlasina putuje u Paraćin a za rivala imaće ekipu SFS Borca, koja i ekipa trenera Jovice Gmitrovića ima 20 bodova.