Britanske novine ulažu u mlade

LONDON

Britanske novine ulažu u proučavanje i adresiranje novih sadržaja za mlađu publiku, takozvanu generaciju Z i njihove malo starije rođake milenijalce, ali je vrlo neizvesno da li će se to isplatiti.

Tinejdžeri ne čitaju novine.

Da li je ovo istina?

Nedavno objavljena studija Edelmanovog barometra poverenja pokazala je da se vraća poverenje u tradicionalne medije i to baš u segmentu 18-34 godišnjaka.

Istovremeno listovi kao što su The Atlantic, The Washington Post i The Wall Street Journal beleže porast pretplatnika u kategoriji milenijalsa.

Pretpostavka je da su servisi poput Spotify i Netflix-a naučili mlade ljude da budu spremniji da plate za dobar sadržaj. Zabeležen je i porast mladih 18-24 godine koji su povećali plaćanje onlajn vesti sa 4 na 18% u Americi, što je poznato kao “Trump-bump efekat”.

U međuvremenu je Guardian svojim fokusom na volonterske doprinose duplirao broj svojih redovnih pretplatnika.

Neka izdanja se opredeljuju za akcije besplatnog pristupa sadržaju za mlade 16-19 godina, kao na primer Financial Times, koji kaže da kao posledicu “prenošenja od usta do usta”, sada ima 16.000 studenata i profesora iz 1.500 škola koji imaju neograničen pristup sajtu FT.com.

Od njih očekuju da postanu pretplatnici kada dođu na univerzitet i kada se zaposle.

Cilj nije da se odmah unovči ova nova publika već da se izgradi most između učionica i onoga što se dešava u stvarnom svetu oko njih.

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare