Ambasador Irana u Leskovcu

LESKOVAC

Rašid Hasanpur, ambasador Irana, posetio je Leskovac i razgovarao sa gardonačelnikom Goranom Cvetanovićem. Tim povodom održana je i konferencija za medija gde je gradonačelnik podsetio da je ambasador Irana već boravio u Leskovcu, kada je obišao kompaniju „Nevena kolor“ kako bi se uspostavila i pokrenula saradnja ove firme i iranskih dobavljača sirovina.

„Raduje me što ste tokom te posete prepoznali privredni i ekonomski potencijal našeg grada i odlučili da ponovo budete naš gost kako bi smo uspostavili još čvršće veze. Danas mi činimo sve kako bi Leskovac povratio epitet privrednog, kulturnog, obrazovnog i administrativnog centra i izuzetno smo fokusirani na razvoj svih segmenata društva. S obzirom na to da je jak privredni sektor uslov za stabilno i razvijeno društvo otvoreni smo i za globalne i za lokalne preduzetničke inicijative. U našem gradu i uslovima koje pružamo uspešno posluju kompanije iz Velike Britanije, Nemačke, Kine, Koreje, Turske, Grčke, Italije, Austrije. Ponosni smo na to što je većina leskovačkih kompanija u poslednjih nekoliko godina proširila proizvodne i prodajne kapacitete, što ste mogli da čujete i pre konferencije na sastanku sa članovima Saveta za razvoj grada.“

Ambasador Irana Rašid Hasanpur pojašnjava da je za sada dogovoreno da se potpiše dokument o bratimljenju Leskovca sa jednim iranskim gradom kako bi sarađivali i međusobno se dogovarali.

„Mi neprekidno putujemo Srbijom, jer je naš prioritet lokalna saradnja. Naši odnosi bi trebalo da se razvijaju na svim poljima, u svim sektorima. U tom pravcu različiti sektori mogu imati veliku ulogu i ne postoji ograničenje u tom pogledu, niti sa srpske niti sa iranske strane. Moje posete su uvek radne i uvek radimo na postizanju dogovora i preuzimanju obaveza, tako da sve ono o čemu smo danas govorili ćemo nastojati da realizujemo.“

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare