“Zdravlje” ubedljivo protiv “Akademika”

Korašrakiši ekipe “Zdravlje Leskovac” pobedili su ekipu ” Akademik “(Srbobran) rezultatom 107:86 (26:26, 26:16, 27:28, 28:16).
Prvu četvrtinu susreta obeležila je izjednačena borba, a takav je bio i rezultat na kraju, 26:26.

U drugom delu prvog poluvremena domaćin igra još agresivnije, uvećava prednost i na poluvreme odlazi sa deset poena razlike (52:42).

Drugo poluvreme donosi ponovo izjednačenu igru i veliki broj koševa u trećoj četvrtini (27:28).

U poslednjih deset minuta gosti kreću na sve ili ništa, uspevaju da smanje prednost domaćih na 80:76 u 33. minutu i tako najave neizvesnu završnicu.

Na kraju ubedljivih 107:86.

Za ekipu Zdravlja Leskovca su igrali: Jović 22 poena (5 skokova 4 asistencije), Ivanović 7 (4 skoka), Vukadinović, Tešanović 3 (3 asistencije), Andrejević 11 (5 skokova), Kostić 5, Stanisavljević 17 (4 asistencije), Ilić 3, Stanojević 22 (8 skokova), Tešović 8 (6 skokova), Stojković 6 (2/2 za tri), Stevanović 3.