Zdravlje poraženo u Leskovcu: Ode sanak pusti

KK ZDRAVLJE – KK MLADOST (SMEDEREVSKA PALANKA) 77:93 (25:23 17:18 26:27 9:25)

Porazom od direktnog konkurenta za vrh tabele košarkaši Zdravlja su mogućnost za plasman u viši rang sveli na puku teoriju.

Derbi 17. kola Druge lige je upravo to i bio u prve tri četvrtine, kada je rezultat bio neizvestan sa stalnim promenama u vođstvu.

Gosti iz Smederevske Palanke su odličnom igrom u poslednjoj deonici uspeli da ostvare ubedljidvu pobedu 77:93 (25:23 17:18 26:27 9:25).

U toj četvrtini je proradio napad gositju, pogađali su koš Zdravlja, bukvalno kako su hteli i vrlo brzo stvorili nedostižnu prenost.

Zdravlje je igralo u sastavu: LJubenković 6 (4 skoka), Tešović 2 (4 skoka, 4 asistencije), Tešanović 15, Stojković 11 (4 asistencije), Andrejević 13 (6 skokova), Ristić 11 (3/3 za tri), Dojčinović, Gašić, Čvorović 9 (3 skoka), Jovanović 4, Stojiljković 6, Petković.

Sledećeg vikenda se igra 18. kolo, a košarkaše Zdravlja očekuje u Nišu ekipa Konstantina.