Vlasotinački bokser Milan Stanojević peti na Evropskom prvenstvu

Milan Stanojević peti na Evropskom prvenstvu

TBILISI

I zvanično je danas spuštena zavesa na Evropsko prvenstvo u boksu za omladince, koje je održano od 02. do 12.08.2019.god. u Tbilisiju, glavnom gradu Gruzije.

Najveći uspeh i prvo mesto u ekipnom plasmanu zauzela je reprezentacija Engleske.

Reprezentaciju Srbije predstavljalo je 8 “orlića”, koji na žalost nisu uspeli da se domognu medalje.

Najbliži osvajanju medalje od naših reprezentativaca bio je Milan Stanojević član bokserskog kluba “Arena” Vlasotince.

Stanojević je ostvario najbolji plasman od naših reprezentativaca, tj. zauzeo je 5. mesto na Evropskom prvenstvu, pošto je u četvrt finalu poražen od osvajača Evropskog prvenstva.

„Zadovoljni smo kako je Stanojević predstavljao Srbiju na Evropskom prvenstvu. U osmini finala Stanojević je bio bolji od reprezentativca Jermenije, ali ga je na putu do medalje u četvrt finalu zaustavio Anthony Connors reprezentativac Engleske, koji je u daljem takmičenju pobedio sve protivnike i osvojio zlatnu medalju na EP. Connors je zasluženo pobedio, jer je pokazao da je za klasu bolji od svojih oponenata, a nas raduje to što je Stanojević u izjednačenom meču pružio veoma jak otpor šampionu. Stanojeviću je ovo prvo veliko takmičenje, on je talentovan momak i pred njim je karijera uspešnog sportiste”, rekao je Milan Jović, trener bokserskog kluba „Arena“ iz Vlasotinca.