U derbiju kola u Vlasotincu : Jagodinci odneli bodove sa “Rosulje”

VLASOTINCE-LESKOVAC- LEBANE
U derbiju 6.kola srpskoligaškog ,,Istoka” u Vlasotincu pred prepunim gledalištem fudbaleri Jagodina Tabane koje kao trener predvodi rođeni Vlasotinčanin, Ljubiša Stamenković ,,Piskavac” naneli su prvi poraz ,,Rosuljcima” i tako zaseli na čelu tabele. Mnogo je nazadovoljstva u toku a i posle meča bilo u redovima vlasotinačkog srpskoligaša koji smatraju da je glavni sudija ovog derbija, Dušan Miladinović iz Niša praktično skrojio rezultat ovog neobično važnog meča za obe ekipe.
Već u začetku meča sudija Miladinović je u 6.minutu pokazao put u svalačionicu, zbog dva žuta kartona, mladom Aleksandru Nikoliću, koji je ove sezone bio jedan od najpouzdanijih igrača trenera Dragana Nikolića. Sa igračem više ,,ćurani” su znali i umeli da iskoriste takvu brojčanu prednost. Sa dva pogotka u 16. i 25.minutu poveli su sa 0:2 i tako na najbolji način stigli do kapitalne prednosti. Pokušavali su igrači Vlasine da i ako brojčano slabiji da stignu do pogotka, ali čvrsta i stamena odbrana gostiju bila je nesavladiva. Tračak nade se pojavio kada je Vlasina u 68.minutu preko golgetera Nemanje Đokića postigla pogodak, ali odbrana gostiju uspela je da sačuva mrežu.
Bez obzira na sudijske nepravde i poraz, fudbaleri Vlasine moraće u narednom periodu da vode više računa o svom ponašanju, jer sudijske odluke na terenu su neprikosnovene i igrači se moraju ponašati u skladu i kako to nalažu Pravila fudbalske igre.

KARTONIJADA ,,ROSULJACA”
Mnogi koji nisu gledali ovaj derbi kada pogledaju novinske izveštaje sa utakmice na ,,Rosulji” pomisliće da se vodio pravi rat. Pokazana su 14 žuta kartona, a ,,pocrveneli” su pored Aleksandra Nikolića iz redove Vlasine još i Ivković i trener Dragan Nikolić. Crveni karton pokazan je i fudbaleru gostiju Aleksandru Stankoviću, ali kako je on rođeni Vlasotinčanin i žitelj Vlasotinca ispada da su sve
crvene kartone dobili Vlasotinčani.

DUBOČICA STIGLA DO POBEDE U 94.MINUTU
Slabašna ekipa domaćeg Temnića 1924 iz Varvarina odolevala je napadima Dubočice gotovo čitav meč, ali u nadoknadi sudijskog vremena u 94.minutu, leskovački srpskoligaš je ipak uspeo da postigne pogodak i tako stigne do pobede i do tri dragocena boda. U gužvi koja je nastala u šesnaestercu domaćina, najbolji pojedinac iz redova domaćina, golman Ćuruvija nije najbolje intervenisao, što je iskoristio Milan Stanković i pogodio iz gužve mrežu domaćinu za veliku radost Leskovačana. Posle tridesetak sekundi sudija Miloš Grujić označio je kraj susreta. Nezadovoljni ishodom meča pojedini predstavnici domaćina ušli su u teren, a potom i u sudijsku svlačionicu preteći sudijskoj ekipi. Bilo je u svlačionici lupanja vrata i galame, ali na sreću nije bilo fizičkih kontakata. Sudiji su zamerili da je pogodak postignut posle ofsajda, ali sudije su bile drugačijeg mišljenja i nisu uvažile primedbe domaćina.
Leskovački srpskoligaš bio je favorit u ovom meču, jer domaća ekipa ima mlad igrački sastav, pa je tako u startnoj jednaestorici bilo čak sedam ,,bonus” igrača, od kojih mnogi ne poseduju kvalitet za srpskoligaški status. U uvodnim minutima igre napadači Dubočice nisu umeli da iskoriste 3-4 izuzetno lepe prilike za postizanje pogotka, a i golman domaćina Ćuruvija bio je prosto nesavladiv. Kako je vreme odmicalo igra fudbalera Dubočice bila je sve slabija i bez dovoljno žara i prave borbe. Doduše i teren za igru više je ličio na livadu i ni najmanje nije dozvoljavao da se igra tečno i organizovano. Ni u drugom poluvremenu igrači Dubočice nisu bili na visini zadatka, a u samom finišu meča, tačnije u 87.minutu umalo da domaća ekipa iz jedinog udarca na gol Leskovčana stigne do celog plena, ali golman Ivanović krajnjim naporom prebacio je loptu preko svog gola. Ipak, sreća se osmehnula igračima Dubočice i tako su do pobede stigli u nadoknadi sudijskog vremena.
Radan iz Lebana nije uspeo da iznenadi sastav domaće ekipe Car Konstantina na niškom Bubnju. Lebančani su u prvom poluvremenu imali veći posed lopte i bili daleko opasniji po gol domaćina, čiji igrači nikako nisu uspeli da pariraju ,,zelenima” iz Lebana. Ali u drugom poluvremenu stanje na terenu se promenilo. Domaći igrači zagospodarili su terenom i tako uspeli da u 71.minutu postignu pogodak posle kornera i nastale gužve pred golom gostiju čiji igrači nisu na pravi način pokrili strelca pogotka, koji je udarcem glave loptu poslao u desni ugao golmana Radana.
Ni posle šest jesenjih kola fudbaleri Jedinstva iz Bošnjaca nisu uspeli da se raduju pobedi. Samo jedan osvojeni bod je svakako opomena da se moraju preduzeti radikalni potezi u klubu kako bi se izašlo iz ove ni malo prijatne situacije. Poraz od Topličanina pogotkom primljenim u poslednjim minutima igre, još jednom je pokazao da mnogo toga ne štima kako treba u redovima srpskoliagaša iz Bošnjaca.
Poslednjeplasirani Trstenik PPT iz istoimenog mesta bio je ne baš lak protivnik domaćem Moravcu Orionu. I ako nemaju nijedan bod Trsteničani su igrali srčano i borbeno, tako da su bili zaista ozbiljan takmac domaćem Moravcu Orion, čija je pobeda od 2:1 zaslužena i mogla je biti izraženija i većim brojem postignutih pogodaka samo da su domaći napadači bili skoncentrisaniji pred golom gostiju.
U anrednom 7.kolu igraju se dva okružna derbija. U Lebanu domaći Radan dočekuje Moravac Orion, dok se u subotu na Gradskom stadionu u Leskovcu sastaju Dubočica i Vlasina. Jedinstvo iz Bošnjaca ide na noge prvoplasiranoj Jagodini Tabane i teško je poverovati da se nešto može više očekivati osim časnog poraza.