Seniorski košarkaški Kup Srbije: Actavis pobedio Radnik iz Surdulice

AKTAVIS AKADEMIJA – RADNIK (SURDULICA) 73:62 (16:15, 20:23, 25:10, 12:14)

U prvoj zvaničnoj utakmici košarkaši Aktavis akademije izvojevali su pobedu i plasirali se u dalje kup takmičenje. Ekipa Radnika iz Surdulice pružila je žestok otpor i većim delom utakmice bila ravnopravni protivnik. Rezultat 73:62 (16:15, 20:23, 25:10, 12:14) to i potvrđuje. Domaći su uspeli da u sedmom minutu ostvare prvu osetniju prednost (15:7), ali gosti do kraja četvrtine serijom pogodaka pokazuju da ne planiraju da lako izgube. Druga četvrtina donosi nervoznu igru Leskovčana, koji promašuju nekoliko izglednih prilika i rezultatska prednost prelazi na stranu Radnika, koju oni čuvaju do kraja poluvremena (36:38). U nastavku ige Aktavis akademija serijom pogodaka Ilića dolazi do 14 poena prednosti (54:40) i tu prednost znalački čuvaju do kraja. U poslednjoj četvrtini dolazi do opuštanja, gosti smanjuju rezultat, ali je to bilo sve što su ostvarili na ovoj utakmici.

U ekipi Aktavis akademije strelci su bili Ilić 30, Filipović 17, Kostić i Mitić po 8, Pavić 7 i Stanković 3.

Trener Zoran Kostadinović kaže da još uvek dosta stvari u igri „škripi“, ali da je to i normalno za početak sezone.

„Ono što me posebno raduje je požrtvovanost i želja za pobedom. To su stvari koje ne možete treningom da steknete. Mislim da smo ovom pobedom pokazali da će naši navijači u narednoj sezoni imati razloga da dolaze na naše utakmice i da nas bodre.“