Plivači “Dubočice” najbolji u Srbiji

Plivači I plivačice Plivačkog kluba “Dubočica” iz Leskovca najbolji su po broju osvojenih medalja u kadetskoj konkurenciji  na letnjem  prvenstvu Srbije za pionire i kadete u organizaciji Plivačkog saveza Srbije, koje je održano prošlog vikenda u Nišu.

.

U  pionirskoj kategoriji  osvojili su odlično peto mesto.

U konkurenciji 38 klubova i oko 420 plivača iz svih gradova Srbije,, takmičilo se i 11 pionira i 8 kadeta leskovačke Dubočice.

Kadeti su osvojili ukupno 12 medalja,  pet  zlatnih, tri srebrne i četiri bronzane, što je bilo dovoljno za epitet najboljeg kluba, dok su pioniri osvojili četiri medalje od čega dve  zlatne, po jednu srebrnu i jednu bronzanu.

Pored osvojeni medalja, plivači  Bratislav Pešić u kadetsko i  Ognjen Obradović u pionirskoj kategoriji, osvojili su pehare za najbolje u svojim kategorijama, dok je Nina Stanisavljević  bila druga u ekipnom plasmanu kadetkinja.

Osvajači medalja u kategoriji kadeta su  :

-Bratislav  Pešić, zlato na 200 kraul, 200 ledjno i 100 delfin, srebro na 200 mix i        bronzu na 800 kraul.

-Nina Stanisavljević  , zlato na 200 prsno, srebro na 400 i 200 mix, bronzu na 200  ledjno.

-muška štafeta 4 x 50 kraul , zlato

– ženska štafeta 4 x 50 kraul i mešovito , 2 bronze

U kategotiji pionira medalje su osvojili

Ognjen  Obradović  , zlato na 200 i 400 kraul

–  mešana štafeta M/Ž 4 x 50 mešovito , srebro

– dečaci 4 x 50 kraul , bronza

Ovo je do sada najveći uspeh PK Dubočica na prvenstvima Srbije, kojim se klub i grad Leskovac visoko pozicioniraju u plivačkom podneblju regiona.

Sledećeg vikenda, u Beogradu održaće se i prvenstvo Srbije za juniore i seniore, na kome će učestvovati i plivači Dubočice.

“Nadamo se da ćemo se i iz Beograda vratiti u Leskovac sa još kojom medaljom”, kažu u klubu.