Nova pobeda ,,Rosuljaca”

VLASOTINCE

Vlasotinački zonaš Vlasina sve bliže je zacrtanom planu, a to je osvajanje prvog mesta u zoni ,,Jug” i povratak na srpskoligašku fudbalsku scenu fudbalskog ,,Istoka”. U meču sa ekipom Vranjske banje četa trenera Dragana Nikolića dominirala je igrom svih 90 minuta i sasvim zasluženo stigla do pobede od 5:2. Da su samo malo bili skoncentrisaniji domaći napadači pred golom gostiju pobeda bi bila još ubedljivija.
Vlasina je prvi deo igre rešila u svoju korist vođstvom od 1:0 pogotkom Marka Ilića u 26.minutu. U nastavku drugog poluvremena domaći igrači su se razgoropadili i na muke stavili odbranu gostiju iz Vranjske banje. U 53.minutu na 2:0 vođstvo ,,Rosuljaca” uvećava golgeter Nemanja Đokić, veoma lepim udarcem sa 20 metara iskosa s desne strane. Samo tri minuta kasnije Đokić uvećava vođstvo svoje ekipe na 3:0 pogotkom postignutim glavom, što, inače, nije njegova odlika. U 64.minutu u strelce se upisao i mlađani Filip Miljković prelepim udarcem sa više od 20 metara. Gosti iz Vranjske banje u 76.minutu preko vrlo dobrog Marka Hristića postižu pogodak i tako smanjuju vođstvo domaćina na 4:1. U strelce za domaću ekipu upisao se i Ivan Stojanović pogotkom u 82.minutu, da bi potom Hristić za svoju ekipu postigao još jedan pogodak u 88.minutu za krajlji rezultat 5:2 za Vlasinu.

Utakmicu na legendarnoj fudbalskoj ,,Rosulji” posmatralo je više od 300 gledalaca, koji su po završetku meča igrače ispratili dugotrajnim aplauzom, sa uverenjem da su dnašnja tri boda ustvari šampionski bodovi.

• Ne, nije još sve gotovo. Čekaju nas još dve utakmice, najpre gostujemo ekipi Mladosti u Medoševcu a u poslednjem kolu domaćini smo leskovačkoj Slogi. Dok sve ne bude gotovo, nije gotovo – oprezan je Nenad Stojković, ,,alfa i omega” kluba koji je jedan od najzasluženijih što se Vlasina vraća na pravi put i mesto koje joj pripada u fudbalskoj Srbiji.
    Od klubova sa teritorije FSJO ekipa Budućnosti iz Orašja poražena je visokim rezultatom od 5:0 u Vranjskoj banji. Leskovačka Sloga na gostovanju u Vladičinom Hanu doživela je poraz sa 4:3, dok je u Gornjem Stopanju domaće Jedinstvo izgubilo sa 2:3 od poslednjeplasirane Jablanice iz Medveđe.

Pirot: Jedinstvo – Mladost (Medoševac) 4:1

U pretposlednjem 29.kolu, sve utakmice se igraju 2.juna (NEDELJA) i sve počinju u isto vreme od 17,30 časova, a sastaju se:
Vladičin Han: Morava – Jedinstvo (Gornje Stopanje)
Leskovac: Sloga – Jedinstvo (Pirot)
Medoševac: Mladost – Vlasina
Vranjska banja: Vranjska banja – Pusta reka (Bojnik)
Niš: OFK Niš – Pčinja (Trgovište)
Orašje: Budućnost – Balkanski (Dimitrovgrad)
Pirot: Tanasko Rajić – Brzi brod (Niš)
Bosilegrad: Mladost – Jablanica (Medveđa)