Neuspešan vikend klubova iz Jablaničkog okruga

Sa teritorije Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga u prvenstvu Srpske lige ,,Istok” za bodove se bori pet renomiranih klubova.

U vikendu koji je za nama nijedna od pet ekipa sa teritorije FSJO nije se radovala pobedi. Samo su fudbaleri Vlasine ostali neporaženi igrajući nerešeno u Resavici sa domaćom ekipom novajlijom u ligi Rembasom.
Posle 90 minuta meč je okončan miroljubivim ishodom 1:1. Vlasina je prva došla u vođstvo u 21.minutu pogotkom Nemanje Đokića da bi domaći igrači poravnali rezultat samo deset minuta kasnije.
Poraz na svom terenu doživeli su fudbaleri leskovačke Dubočice koji su poraženi od ekipe SFS Borca iz Paraćina rezultatom 1:2. Više je nego očigledno da mnogo toga, u poslednje vreme, ne štima kako treba u redovima leskovačkog srpskoligaša, pa je to razlog da se, već sada, preduzmu neke mere kako bi se zaustavilo rezultatsko posrtanje kluba.
Ni malo lak zadatak imaju čelnici kluba ovog časa u preduzimanju određenih mera, ali bolje je sada da se preduzmu neke mere nego kad bude to kasno.
U Prokuplju domaći OFK Topličanin prekinuo je dobru rezultatsku seriju fudbalera Radana iz Lebana i zasluženo slavio pobedu sa 2:0. Ni drugi predstavnik sa teritorije opštine Lebane nije bio bolje sreće. Veoma dobra ekipa Budućnosti na svom terenu u Popovcu sa 2:0 slavila je pobedu protiv ekipe Jedinstva iz Bošnjaca.
Moravac Orion na gostovanju u Prahovu otputovao je sa željom da prekine seriju loših rezultata u poslednje vreme. Ali iz dalekog Prahova vratili su se kući poraženi minimalnim rezultatom 1:0 od ekipe domaćina Dunava.