Leskovački rukometaši startovali pobedom

Rukometaši Dubočice 54 započeli su prvenstvo u Superligi pobedom protiv neugodne ekipe „Šamota“ iz Aranđelovca od 26:21 (13:13). Pred više od 1.000 navijača domaći su pokazali da mogu da se ravnopravno nose i sa iskusnijom ekipom i najavili da će leskovačka publika moći da gleda u nastavku prvenstva još mnogo ovakvih utakmica.

Čitavo prvo poluvreme proteklo je u neizvesnoj i čvrstoj igri obe ekipe uz rezultatsku klackalicu. u 18. minutu domaćin prvi put stiže do dva gola prednosti (6:4), ali gosti uspevaju da održe rezultatsku ravnotežu i na poluvreme se odlazi sa 13:13.

Drugo poluvreme donosi mnogo uzbudljiviju i igru i kretanje rezultata. Najpre u 46. minutu „Dubočica 54“ ponovo ima dva gola predosti (17:15), ali i promašuju dva sedmerca uvećaju, što gosti koriste i poravnavaju rezultat u 52. minutu (19:19).

U tim trenucima igre golman Dubočice Strahinja Radisavljević je imao nekoliko zapaženih odbrana i značajno doprineo seriji od 4:0, čime su domaći nošeni i značajnom podrškom sa tribina stekli prednost koja je bila nedostižna za rukometaše „Šamota“.

„Dubočica 54“ je igrala u sastavu: Pešić, Cvetković 3, Simić, Prodanović, Stanković 3, Nikolić 1, Marinković 2 (2), Jocić, Pavlović 2, Mađar 3, Mitrović, Gašić, Radivojević, Matović 5 (1), Atanasković 7, Radisavljević (16 odbrana).