“Dubočica” pobedila i “Rudar”

Rukometaši „Dubočice 54“ i dalje su najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva Srbije, jer su seriju dobrih igara i rezultata nastavili i u duelu sa ekipom „Rudara“ iz Kostolca. U SRC „Dubočica“ oni su u utakmici 5. kola ostvarili četvrtu pobedu, 28:23 (13:11).

Domaći rukometaši su prvu osetniju prednost stekli u 18. minutu, kada su poveli sa 8:4, ali gosti nastavljaju sa borbenom igrom i na poluvreme se odlazi sa 13:11. U nastavku domaći stiču 3-4 golova prednosti, a u 44. minut vode sa 20:15. U tom trenuttku su, izgleda, pomislili da je pobeda ostvarena, dolazi do opuštanja što gosti koriste i u 56. minutu je vođstvo „Dubočicew“ samo jedan gol (23:22). Međutim, sjajnom igrom u poslednja tri minuta Leskovčani dolaze do nove pobede (28:23) i sa novim bodovima se nalaze pri samom vrhu tabele.

Za Dubočicu 54 su igrali: Pešić, Cvetković 1, Simić 1, Prodanović, Stanković 1, Nikolić 3, Marinković 4, Pavlović 2, Mađar, Mitrović, Gašić, Radivojević, Matović 5, Atanasković 11, Radisavljević.

Narednog vikenda sledi još jedno gostovanje u Beogradu, gde će domaćin biti ekipa Obilića.