Dubočica pobedila i “Partizan”

BEOGRAD-LESKOVAC

Rukometaši „Dubočice 54“ prete da postanu hit sezone, jer su se sa još jednog gostovanja u Beogradu vratili neporaženi. Nakon pobede nad Crvenom zvezdom pre dve nedelje, sada je savladan još jedan tim iz prestonice, Partizan i to rezultatom 25:26 (11:14). Ovo je treća pobeda u dosad odigranih četiri kola.

U prvih 15-ak minuta prvog poluvremena domaći su imali 1-2 golova prednosti, sve do 17, minuta, kada gosti izjednačuju na 7:7 i preokreću rezlutat u svoju korist koju polako uvećavaju i na odmor odlaze sa tri golova prednosti (11:14). U nastavku se ta predsnotr kako-tako održava, sve do 54. minuta kada Partizan golom izjednačuje (23:23) pogotkom Mićića, za koga rukometaši „Dubočice 54“ nisu imali rešenje i koji je postigao 10 golova. Isti igrač je u naredna dva minuta postigao dva gola i svi u hali su poverovali da je prednost Partizana od 25:23 na pet minuta do kraja dovoljna za pobedu. Međutim, gosti se ne predaju, sa dva gola Atanasković izjednačuje rezultat, a u poslednjem napadu, na šest sekundi pre kraja nad njim je načinjen penal koji je kapiten Marinković pretvorio u gol i konačan i zaslužen trijumf, 25:26.

„Dubočica 54“ je igrala u sastavu: Pešić, Cvetković, Simić, Prodanović, Stanković 3, Nikolić 3, Marinković 6, Pavlović, Mađar 1, Mitrović, Gašić, Radivojević 1, Matović 1, Atanasković 11, Radisavljević.

U 5. kolu „Dubočica 54“ narednog vikenda u Leskovcu dočekuje Rudar iz Kostolca.

Saša Pejčić, trener „Dubočice 54“ je čestitao „Partizanu“ na fer i borbenoj igri i dodao da je, ipak, presudilo iskustvo.

„Nama je ova pobeda jako važna, jer dugi niz godina nismo bili u najeltinijem takmičenju. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu, ali i da smo izgubili ne bi bilo nezasluženo.“

Komentarišući utakmicu najbolji igrač Andrija Atanasković je rekao da je „utakmica bila dinamična, sa puno preokreta. Mi smo imali i malo više sreće, ali smo i starija i iskusnija ekipa. U ekipi „Partizana“ je dosta mlađih igrača, ali mislim da će svi oni vrlo brzo postati kvalitetni i dobri igrači.“