“Dubočica 54” kroz iglene uši

Rukometaši „Dubočice 54“ na svom terenu u SRC „Rubočica“ pobedili su beogradski „Obilić“ rezultatom 28:27 (11:13). Utakmica je odigrana u okviru 17. kola rukometne Superlige. Leskovačka publika gledala je nadasve neizvesnu utakmicu u kojoj su se gosti u prvom poluvremenu bolje snašli. Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 4:4 u 7. minuta, gosti serijom 0:5 u 16. minutu dolaze do 4:9. „Dubičica 54“ angažovanijom igrom i uz pomoć golmana Radisavljevića uspeva da uhvati rezultatski priključak i na odmor se odlazi sa vođstvom „Obiića“ 11:13. U drugom poluvremenu „Dubočica 54“ najpre u 35. minutu poravnava rezultat (15:15), a u 37. dolazi i do vođstva (17:16). Narednih nekoliko minuta se igra gol za gol, ali u 44. minutu domaći dolaze do tri golova prednosti (21:18). I, kada se sa istom prednošću ušlo u poslednjih deset minuta (24:21), „Obilić“ kreće na sve ili ništa, koristi pomalo smušenu igru Leskovčana i u 57. minutu poravnavaju rezultat – 26:26. U napetoj završnici domaći su imali više sreće i smirenosti i golom igrača utakmice Pavlovića u poslednjim trenucima igre došli do nova dva boda.

Ovom pobedom leskovačka ekipa nastavlja borbu za mesto koje vodi u plej-of. U narednom kolu na redu je gostovanje u Pančevu, prvoplasiranoj ekipi „Dinama“.

RK „Dubočica 54“ je ograla u sastavu: Pešić, Cvetković, Simić, Stanković M., Stanković I. 6, Nikolić 1, Marinković 4, Nikolić, Pavlović 6 (igrač utakmice), Mađar 6, Mitrović 1, Gašić, Radivojević, Matović, Atanasković 4, Radisavljević.