Derbi juga pripao “Zdravlju”

Teže nego što konačni rezultat pokazuje košarkaši Zdravlja pobedili su u SRC „Dubočica“ ekipu niškog Konstantina sa 88:77 (17:25, 28:18, 25:20, 18:14).

Gosti iz Niša su se pokazali kao tvrd orah i vodili čitavo prvo poluvreme, do pred sam kraj kada su domaćini uspeli da povedu i na odmor se otišlo sa 45:43.

U nastavku igre Nišlijama je „posustao“ šut, ali Leskovčani to ne koriste da stvore osetniju prednost.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa 70:63 i zahvaljujući najviše odličnoj igri Jugovića „Zdravlje“ je zabeležilo novu, šestu pobedu u ovoj sezoni.

Ekipa „Zdravlja“ je igrala u sastavu: Jugović 31 (6 skokova), Veličković 7 (9 asistencija, 5 ukradenih lopti), Petković, Marić 18 (7 skokova), Ilić 2 (5 skokova), Stojković 4, Nedeljković, Dojčinović 12 (11 skokova), Prica, Prokić 14 (4 skoka).

Sledeće nedelje novi susret sa Nišlijama, „Zdravlje“ ide na noge ekipi Fer Pleja.