Leskovčanke bolje od kragujevčanki

AKTAVIS AKADEMIJA – RADNIČKI (KRAGUJEVAC) 60:53 (20:15; 19:12; 7:13; 14:13)

Zaostala utakmica 13. kola donela je borbeni i neizvestan duel. Prva četvrtina je protekla u ispitivanju snaga protivnica, domaće su se prve snašle, uspele da stvore prednost od nekoliko poena i četvrtinu završe sa 20:15. Druga četvrtina donosi još sigurniju i agresivniju igru Aktavis akademije.

Kapiten Marija Jović pogađa sa svih pozicija, razigrava saigračice na sjajan način i na poluvreme se odlazi sa 39:27. U nastavku igre gošće koriste smušenost i neorganizovanost u napadu Leskovčanki, koje su izgledale i kao da im nedostaje snage, smanjuju rezultat na 46:40 i uvode meč u rezultatsku neizvesnost.

Poslednja četvrtina donosi izjednačenu i borbenu igru na obe strane. Domaće igračice su se bolje snašle i uspele da sačuvaju prednost, iako su im Kragujevčanke stalno „disale za vrat“. Konačni rezultat 60:53 i slavlje na terenu zbog značajne pobede. Najefikasnije kod Aktavis akademije bile su Marija Jović (28 koševa) i Emilija Milović (12) uz odličnu igru pod koševima Jovane Lazić.

U nedelju dolazi još jedan direktni konkurent za vrh tabele, ekipa Gimnazijalca iz Pirota